Ανακοινώσεις: Β' Παιδικός (2022-2023)

9η Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022

Στο πλαίσιο του εορτασμού της 9ης Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2022, που εναρμονίζεται με τον εορτασμό της Ευρωπαϊκής Ημέρας Αθλητισμού, την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2022, στον Β’ Παιδικό Σταθμό του ΕΑΔΠΠΑ, πραγματοποιήθηκαν δραστηριότητες με στόχο το κοινό σύνθημα: «ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ»!

• Καθ’ όλη τη διάρκεια της εβδομάδας όλοι οι εκπαιδευτικοί μαζί επεξεργαστήκαμε το σύνθημα: «ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ»  και
  • Την Παρασκευή πραγματοποιήθηκαν αθλητικές δραστηριότητες  με τη μορφή της κυκλικής προπόνησης στον κήπο του σχολείου μας
  • Πραγματοποιήθηκε απονομή Επαίνου για τη συμμετοχή στην Ευρωπαϊκή Ημέρα Άθλησης
  • Αξιολόγηση τη ημέρας με τη μορφή ιχνογράφησης

Σκοπός μας ήταν η ανάδειξη της σημασίας της καθημερινής άσκησης- άθλησης, και πως αυτή συμβάλλει στη σωματική και πνευματική υγεία  εφ’ όρου ζωής.

Η ΚΦΑ:

Παρασκευή Κωνσταντίνου.