Φθινόπωρο φθινοπωράκι… Χρώματα πορτοκαλί, κόκκινα , κίτρινα γέμισαν τη φύση γύρω μας. Εμείς , τα Μικρά Προνήπια του Β΄ Παιδικού Σταθμού βγήκαμε στην όμορφη αυλή μας, ενεργοποιήσαμε τις αισθήσεις μας , είδαμε , ακούσαμε , μυρίσαμε , αγγίξαμε το Φθινόπωρο . Συζητήσαμε για τον κύκλο των εποχών , τις αλλαγές γύρω μας .Φτιάξαμε το πιο όμορφο κολλάζ, αρχίσαμε να κατανοούμε τις έννοιες των αριθμών και φτιάξαμε το στολίδι του Φθινοπώρου .
![](https://paidikoi.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/11/20221018_104635-Custom.jpg)
![](https://paidikoi.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/11/20221018_110914-Custom-640x1024.jpg)
![](https://paidikoi.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/11/20221018_111846-Custom.jpg)
![](https://paidikoi.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/11/20221019_110905-2-Custom.jpg)
![](https://paidikoi.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/11/20221019_110914-Custom.jpg)
![](https://paidikoi.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/11/20221019_111320-Custom-780x1024.jpg)
![](https://paidikoi.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/11/20221019_112333-Custom.jpg)
![](https://paidikoi.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/11/20221019_115427-Custom-786x1024.jpg)
![](https://paidikoi.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/11/20221019_115621-Custom.jpg)